Centrum Alternátor Třebíč

15. 11. 2018 návštěva žáků 5. až 9. ročníku v ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči.
Centrum Alternátor Třebíč

Díky zapojení naší školy do projektu MAP II rozvoje vzdělávání Bystřice nad Pernštejnem měli možnost žáci 5. – 9. ročníku navštívili 15. 11. 2018 třebíčské ekotechnické centrum Alternátor.

Žáci postupně prošli tři stanoviště. První zastávka s názvem Energetika v praxi, žáky seznámila s tím, co je možné vyčíst z tzv. energetického štítku spotřebiče. Jakou spotřebu energie některé domácí přístroje mají a kolik to vše stojí. Společnými silami vyvodili, jaké druhy elektráren jsou v současnosti využívány. Na závěr pak také diskutovali nad možnostmi úspor, jak energií tak například vody.

Další stanoviště žáky velice zaujalo, protože probíhala v multimediálním sále s velkým projekčním plátnem ve tvaru zeměkoule. Zde se dozvěděli, jak Země trpí pod náporem odpadů, které denně produkujeme a není možné je recyklovat.

Třetí a poslední společná zastávka byla formou sciece show se zajímavými chemickými pokusy, které mohli dělat přímo žáci nebo u nich alespoň asistovali.

Protože třebíčské centrum nabízí ještě mnoho dalších programů a zábavy, mohli si žáci mnohé expozice projít samostatně a vše si důkladně vyzkoušet.

Všem se v centru velmi líbilo a jistě jej někdy v budoucnu znovu navštívíme.

Mgr. Ilona Pličková