Držitel ceny Magnesia Litera v ZŠ a MŠ Strážek

V pátek 16. března 2018 žila základní škola ve Strážku návštěvou současného českého básníka a překladatele Radka Malého.

Ten mezi žáky zavítal v rámci projektu Bystřicko čte dětem a ve dvou besedách jim představil nejen, co obnáší profese spisovatele, ale také předčítal ukázky ze své tvorby (pozn. 27.4. vloženy nové fotografie). Žáci prvního stupně se zabavili nad příběhem Františka z kaštanu a Anežky ze slunečnic

a nad hádankami v básničkách, kdy správné odpovědi spisovatel odměnil knížkou či časopisem. Starší žáci si v odpoledním setkání, které bylo určeno také pro veřejnost, povídali o spisovateli Franzi Kafkovi prostřednictvím ukázek z nové stejnojmenné knihy a následně jim spisovatel představil připravovaný titul o vyhynulých zvířatech. Obě setkání proběhla v příjemné atmosféře a spisovatel se po setkání s žáky ochotně vyfotografoval.

Bc. Zdeněk Pokorný

Přidáno 22. 4. 2018, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10