Les ve škole

Je mezinárodní výukový program, který běží v 21 zemích světa. V České republice jej koordinuje sdružení TEREZA se sídlem v Praze. V loňském školním roce bylo v programu zapojeno 380 základních škol a jiných vzdělávacích zařízení z celé ČR.


Zapojením do tohoto programu naše škola již třetím rokem smysluplně realizuje environmentální výuku.  Žáci poznávají na základě vlastního pozorování ekosystém les, život všech organismů v něm a vztahy mezi nimi, učí se porozumět přírodě okolo nás a pečovat o zelená místa ve svém okolí. Program podporuje výuku v terénu, která je vedena v duchu „školy hrou“, žáci se učí o lese v lese.

Aktivity čtvrťáků a páťáků byly zveřejněny jako „Příklad dobré praxe“ v časopise Inspirační noviny Programu Les ve škole 2011/2012. Ve školním roce 2012/2013 tým šesťáků získal pro naši školu certifikát Lesní třída a stal se patronem 10 m2 plochy pralesa na svazích Ještědu.

Přidáno 31. 7. 2018, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10