Projektový den - Galerie NMnM

GALERIE NMNM

Ve středu 9. 9. 2020 jsme se Sovičkami i 4letými dětmi z Myšek cestovaly ze Strážku do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, náš hlavní cíl byla keramická dílna.

Už samotná cesta autobusem byla pro některé velkým dobrodružstvím. Děti si v dílně vyrobily adventní svícen z hlíny, se kterou se pracovalo jako s těstem. Válelo se, vykrajovalo a znovu válelo a vykrajovalo a nakonec i zdobilo, což děti moc bavilo. Tak se děti i připravily na vánoce, až budou pomáhat maminkám s pečením cukroví.

Po tvoření jsme si daly svačinku a proběhly se na nádvoří galerie. Pak nás paní průvodkyně vzala na prohlídku soch a obrazů. My jsme se také proměnily a na sochy si zahrály. Zkusily jsme si i sousoší. To byla legrace!

Pak už jsme se musely ale rozloučit, protože na nás čekal autobus, aby nás odvezl zpátky do školky na oběd.

Celé dopoledne jsme si užily a oživily tak nový školní rok.

Projekt byl financován ze šablon z EU - Šablony II.

Projektový den - Galerie NMnM