Školní intranet

Office 365 pro žáky školy

Od 1. září 2015 zavádí naše škola cloudovou službu Office 365. Všichni naši žáci od 4. ročníku tak dostanou po dobu jejich docházky k dispozici

• e-mailovou schránku ve tvaru prijmeni.jmeno@zs-msstrazek.cz o kapacitě 50GB zabezpečenou vynikající ochranou proti malwaru a filtrováním nevyžádané pošty,
  • webové úložiště OneDrive o kapacitě 1 TB určené pro ukládání a práci s jakýmikoliv dokumenty. OneDrive mimo jiné umožňuje rozsáhlé funkce sdílení dokumentů – se spolužáky a s vyučujícími školy (úkoly, samostatné práce, prezentace atd.)
  • Office Online (webové verze aplikací Word, Excel, PowerPoint a OneNote) a to vždy v nejnovější verzi.

Pro přístup k těmto službám žáci použijí jakýkoliv internetový prohlížeč (Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Firefox).

Jak e-mail, tak i úložiště OneDrive pro firmy jsou pro každého žáka plně soukromé, nikdo ze školy ani odjinud nemá možnost ani oprávnění sledovat komunikaci či uložené soubory.
Heslo pro přihlášení do služeb Office 365 se nikde neukládá, v případě jeho zapomenutí nebo prozrazení komukoliv dalšímu, je nutno zajít za koordinátorem ICT, jedině on má právo vytvořit nové jednorázové dočasné heslo, následně si pak žák vytvoří heslo nové.

Přihlášení a první krůčky s touto službou provede se žáky vyučující informatiky na začátku školního roku.

Mgr. Ilona Pličková

Přidáno 27. 7. 2018, autor: J4W Admin