Události II. světové války v podání metalové skupiny

Anglický jazyk IX.
Události II. světové války v podání metalové skupiny

Švédská heavymetalová skupina Sabaton založená v roce 1999 se ve svých písních zaměřuje na historické události, zejména pak na II. světovou válku. Při probírání této látky byla ukázka vybraného videoklipu s českým překladem zpestřením vyučovací hodiny. Žáci dostali nastříhané lístečky s textem písně The final solution, a jejich prvním úkolem bylo podle písničky správně slova písně poskládat. Následně studenti společnými silami text přeložili a určili, o jakou historickou událost se jedná. Nakonec žáci shlédli videoklip, ve kterém viděli transporty židů do koncentračních táborů, masové hroby a další hrůzy druhé světové války.

Zobrazení: Alba | Podle data

Události II. světové války


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10