Vandrování za řemesly

Projektový den ve Škrdlovicích
Vandrování za řemesly

„Řemeslo má zlaté dno“, říkávali už naši předkové. Díky projektu MAP II rozvoje vzdělávání Bystřice nad Pernštejnem, do kterého je naše škola zapojena, měli dne 8. 10. žáci 2. – 6. ročníku příležitost se s některými řemesly blíže seznámit. Projekt probíhal v příjemném prostředí penzionu a sklárny ve Škrdlovicích.

Žáci prošli postupně tři stanoviště, na kterých se setkali s mistry svého oboru. Při prvním zastavení si pod vedením truhláře a šperkaře pana Jaroslava Jana Marečka vyrobili dřevěný přívěšek a dozvěděli se mnoho zajímavostí o truhlářském řemesle, náčiní i používaných materiálech. Na druhém stanovišti je čekal včelař Ing. Miloslav Kocanda, s nímž si vytvořili svíčku z vosku, ochutnali med a nakoukli do života včel v úlu. Poslední zastavení patřilo mistrům sklářům – Ing. Karlu Švandovi a Oldřichu Šimpachovi. Za jejich pomoci si každý vyrobil 2 pamětní mince. Mistři skláři předvedli také výrobu skleničky, těžítka a skleněné lišky.

Domů všichni odjížděli spokojení, plní zážitků. A kdo ví, třeba za několik let některý z našich žáků takovým úspěšným řemeslníkem bude.                     Lucie Christianová

Zobrazení: Alba | Podle data

Vandrování za řemesly

8. října 2018 Škrdlovice


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10