Velikonoční tvoření ve škole

Před Velikonocemi jsme se sešli v prostorách jídelny ZŠ, abychom si připravili dekorace k tomuto svátku. Bylo připraveno několik stanovišť, kde si každý mohl vybrat, čemu se věnovat.

Jedním stanovištěm bylo zdobení vyfouknutých vajíček. Ozdobit se mohli stužkami, obrázky, kytičkami, pomalovat fixami, fantazii se meze nekladly. Každý měl svůj originál, který si následně mohl uložit do papírového košíčku, vlastnoručně dozdobeného a slepeného.

Další místo k zastavení vonělo sladce. Linecké hnízdo s marmeládou a do něj si každý vymodeloval tří barevná vajíčka. Domů si tuto sladkost odnášel již málokdo. Nejrušněji bylo v místě výroby velikonočního květináče. Větvičky, kuřátka, kytičky, peříčka. Co vyrobit, kam co dát, jak vše uspořádat? Výsledkem byly krásné dekorace a spokojenost autorů. Během všeho tvoření se každý mohl občerstvit a také ochutnat zdravé pomazánky, které připravily zaměstnankyně kuchyně, vedoucí jídelny P. Janová a kuchařka D. Červinková. U rodičů měly velký úspěch. Pomazánka zeleninová, hrášková, květáková, čočková a rozhuda. Některé z nich rozšíří domácí jídelníčky. Děkujeme za ochutnávkua přikládáme recepty

Děkujeme i všem, kteří přišli, a budeme se těšit zase někdy příště.

Ivana Červinková

Přidáno 4. 4. 2018, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10