Žáci se učili o zdravém životním stylu

Takový byl název celoškolní projektové výuky, která probíhala na naší škole v týdnu od 14. 5. do 18. 5. 2018. Celý týden se nesl v duchu myšlenky, že jedině spořádaným a zdravým životním stylem můžeme uspět ve svém životě.

Zásady Zdravého životního stylu jsme si rozdělili do tří bloků. V první části jsme se věnovali zdravému stravování s aktivitami pyramida zdravé výživy, zelenina a ovoce jako nezbytná součást jídelníčku dětí, zdravému mlsání. Dotkli jsme se i toho, co je pro stravování lidí nezdravé – např. rychlé občerstvení a energetické nápoje. Blok o stravování jsme uzavřeli poruchami ve stravování a internetovým vstupem o tom, kolik lidí a v jakých oblastech ve světě hladoví.

Druhý blok byl zaměřen na pravidelný pohyb a sporty – shlédli jsme prezentace žáků o masových sportech aerobiku, kulturistice a workoutu. Žáci 6. ročníku vyprávěli o sportování ve Starověkém Řecku – kolébce olympijských her a o organizaci Sokol. Dvě děvčata nám předvedla několik cviků ze sportovního aerobiku a někteří žáci si zacvičili v rytmu pohybových a relaxačních písní i v německém jazyce.

Poslední blok byl věnován relaxaci, která uvolňuje v lidském těle svalové a psychické napětí a vlivu medií na to, co je pro nás zdravé, či co je nezdravé. V rámci tohoto bloku se v pondělí uskutečnily dva programy primární prevence. Pro 4. a 5. ročník to byl program „Já a třída“ (v duchu myšlenky „Ne každý s každým musí být zrovna kamarád, ale jde o to ho respektovat“). Pro 6. – 9. ročník to byl blok Kampaň za skutečnou krásu, zaměřený na problematiku poruch příjmu potravy, odolávání tlaku okolí, reklamy a medií a některých hodnot v lidském životě.

Cílem našeho projektového týdne bylo obhájit zdravý životní styl co nejlépe, případně někoho inspirovat ke změně svého dosavadního životního stylu a myslím, že se nám to dobře podařilo.

Mgr. Jaroslava Zelinková

Přidáno 21. 5. 2018, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10