Školní poradenské pracoviště

Na škole funguje školní poradenské pracoviště ve složení ředitel školy, výchovný poradce a metodikové obou stupňů. Při poskytování poradenských služeb spolupracujeme s odbornými poradenskými zařízeními. Vedoucí školního poradenského pracoviště je Mgr. Jaroslava Zelinková.

ředitelka školy Mgr. Anna Knoflíčková

metodik 2. stupně, výchovný poradce a školní metodik prevence Mgr. Jaroslava Zelinková

metodik 1. stupně Mgr. Martina Saxová

Žákem se speciálními vzdělávacími potřebami je žák, který k naplnění svých vzdělávacích možností nebo k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními potřebuje poskytnutí podpůrných opatření. Tito žáci mají právo na bezplatné poskytování podpůrných opatření z výčtu uvedeného v § 16 školského zákona. Koordinátorem poskytování podpůrných opatření je výchovný poradce školy za podpory školního poradenského pracoviště.

Podpůrná opatření se podle organizační, pedagogické a finanční náročnosti člení do pěti stupňů. Podpůrná opatření prvního stupně uplatňuje škola i bez doporučení školského poradenského zařízení na základě plánu pedagogické podpory (PLPP). Podpůrná opatření druhého až pátého stupně lze uplatnit pouze s doporučením ŠPZ. Začlenění podpůrných opatření do jednotlivých stupňů stanoví Příloha č. 1 vyhlášky č. 27/2016 Sb. ve znění pozdějších předpisů.

Škola má zpracovaný Minimální preventivní program, který obsahuje školní program proti šikanování.

Informace pro rodiče o školním programu proti šikanování

Vážení rodiče,

naše škola je příznivě hodnocena jak rodičovskou veřejností, tak i Českou školní inspekcí. Velmi si toho vážíme. Nicméně i ta nejlepší škola není zcela imunní proti výskytu šikanování. Proto chceme být připraveni zachytit případné ubližování silnějších slabším hned v počátku a účinně takové bezpráví zastavit. S tímto záměrem jsme vytvořili program proti šikanování. Jeho důležitou součástí je spolupráce nás pedagogů s Vámi – rodiči. Prosíme Vás proto o pomoc. Kdybyste měli podezření či dokonce jistotu, že je Vašemu dítěti ubližováno, bezprostředně se na nás obraťte (na třídního učitele, školního metodika prevence či ředitele školy), lísteček se vzkazem je možno vhodit do schránky důvěry, která je umístěna v chodbě školy u knihovny.  Využít lze také naši e-schránku důvěry, je k dispozici na webových stránkách www.nntb.cz, po vyhledání naší školy a napsání vzkazu, bude doručeno na adresu naší školy  a následně vyhodnoceno. Vaši informaci budeme brát velmi vážně a situaci budeme odborně a bezpečně řešit.

Anna Knoflíčková, září 2016