Žákovský parlament v akci

Žáci se snaží zlepšovat prostředí kolem své školy.
Žákovský parlament v akci

Žáci základní školy ve Strážku nenechali svůj nápad jen na papíře. Nebojí se diskutovat, vyjednávat a společně řešit, co by mohli svým přičiněním ve škole nebo v obci změnit. A je tu výsledek.

Žáky trápilo, že před školou chybí část živého plotu nad tarasem u autobusové zastávky. Děti tudy také někdy seskočily z tarasu přímo na zastávku. Často říkaly: „Tady jednou někdo přijde k úrazu. Co můžeme udělat?“ Během října paní ředitelka dětem zajistila sazenice ptačího zobu, pan starosta se postaral o navezení zeminy. Několik žáků se domluvilo a 24. října sazenice zasázeli. Teď musí pamatovat na dostatečnou zálivku, aby se na jaře keře zazelenaly.

Anna Knoflíčková, vedoucí žákovského parlamentu

Zobrazení: Alba | Podle data

Žákovský parlament v akci


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kraj Vysočina
Partneři školy
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10