Přírodní zahrada se rozšiřuje - založíme ovocný sad

Letos jsme se v rámci environmentální výchovy zapojili do projektu „ 72 hodin“                                                         a rozšíříme přírodní zahradu o ovocný sad. https://www.72hodin.cz/2018/projekty/zalozeni-ovocneho-sadu-u-zs-a-ms-strazek

Jedná se o 3 dny plné dobrovolnických aktivit, které pomohou druhým, přírodě či okolí. Cílem projektu je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho ! Projekt dlouhodobě finančně podporuje  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.  Vymysleli jsme projekt“ ZALOŽENÍ OVOCNÉHO SADU U ZŠ A M Š STRÁŽEK“ a následné využití sadu při výuce.

Pracovní činnosti- péče o stromy, výroba krmítek a budek pro ptáčky, hmyzí domečky, včelníky atd.

Přírodověda  a prvouka - pozorování změn v sadu v jednotlivých ročních obdobích, poznávání ovocných stromů, jejich květů a plodů a pozorování hmyzu.

Dále také využití ovoce ve školní kuchyni v rámci „Skutečně zdravé školy“ a možnost zdravé svačinky pro děti při pobytu venku.

A čekali jsme, jak to dopadne…..

Projekt byl schválen a zdarma jsme získali 4 jabloně, 2 třešně a 2 hrušně do našeho sadu!

Stromy budou vysázeny ve dnech 12. října a 15. října 2018 za pomoci žáků a pedagogů naší školy.

Velice děkujeme všem, kteří se podílí na realizaci projektu ( pedagogové a žáci), ale také panu starostovi  Vlastimilu Tvarůžkovi a panu Svatoslavu Šabatovi, který nám stromy dovezl až z Brna.

Realizátoři :  Mgr. Jana Zítková

Mgr. Lucie Christianová

Mgr. Jaroslava Zelinková

Zobrazení: Alba | Podle data

Přírodní zahrada -venkovní učebna

Přírodní zahrada byla založena v roce 2015 a její založení bylo podpořeno z grantu Kraje Vysočina programem na podporu environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty s názvem Životní prostředí 2014. Její součástí je venkovní krytá učebna, záhony a další.