Školská rada

Školská rada je orgán umožňující zákonným zástupcům žáků, pedagogickým pracovníkům základní školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.
Školská rada je orgán, který mimo jiné schvaluje školní řád, výroční zprávu, hospodaření nebo školní vzdělávací program. Ze zákona musí být zřízena pro jakoukoliv základní, střední, vyšší nebo vysokou školu. Na naší škole má 6 členů z řad pedagogů, zákonných zástupců žáků a zřizovatele (obce). Členové se volí v řádných volbách (na konci 3 letého funkčního období), nebo v doplňujících volbách v případě předčasného ukončení členství (v zákonem specifikovaných případech).

Zároveň se v rámci školské rady snažíme vytvořit návrhy, jak podpořit žáky v činnostech a aktivitách, pro které mají talent a které mají zájem dále rozvíjet. Tyto návrhy pak projednáme se školou i spolkem rodičů a hledáme cesty jak jednotlivé myšlenky (nebo chcete-li projekty) uvést v život.

Pište nám na e-mail rada.zsmsstrazek@gmail.com veškeré své návrhy, nápady nebo připomínky.

Rádi projednáme všechny podněty, bez ohledu na to, jestli je to téma dané zákonem nebo zajímavá myšlenka od kohokoliv jiného a hlavně: povede ke zlepšení naší společné práce.

Jsme tu pro Vás a Vaše děti. Máme společný zájem na tom, aby děti dosáhly kvalitního vzdělání a vysněného zaměstnání.

Členové

Za pedagogy:

Mgr. Karolína Sodomková

Bc. Bořek Buršík

Za zřizovatele:

Petr Jaroš

Vladimír Kořínek

Za zákonné zástupce žáků:

Ing. Veronika Pivoňková

Oto Sotirov (předseda)

Zápis z 18. 12. 2023

Zápis z 31. 8. 2023