Přijímací řízení na střední školy

V letošním školním roce se mění systém přijímacího řízení do středních škol

• Možnost podat v 1. a ve 2. kole přihlášky až do 3 oborů vzdělání (až 5 v případě podání 2 přihlášek do oborů vzdělání s talentovou zkouškou).
  • Na přihlášce je nutné stanovit pořadí škol a oborů dle priority uchazeče.
  • K přihlášce se přikládají potřebné dokumenty formou přílohy v podobě prosté kopie (originál si však dobře uschovejte, SŠ si může předložení vyžádat).
  • Termín podání přihlášek – 01. 02. – 20. 02. 2024
  • Způsoby podání:
    Elektronicky (s ověřenou elektronickou identitou – Mobilní klíč eGovernmentu nebo Bankovní identita) - nejvýhodnější.
    - Podáním výpisu vytištěného z online systému
    - Podáním vyplněného tiskopisu s přílohami
  • Potvrzení od lékaře je jako samostatná příloha přihlášky (nepotvrzuje se tedy v přihlášce). POZOR, na potvrzení od lékaře musí být správný kód oboru/oborů vzdělání!
  • Žák má možnost konat jednotnou přijímací zkoušku 2x, a to i v případě, hlásí-li se jen do jednoho maturitního oboru (ostatní jsou učební).
  • Ve 2. kole se JPZ nekonají – berou se výsledky z 1. kola, pokud se do druhého kola hlásí žák, který v prvním kole neskládal JPZ (hlásil se na učební obor), JPZ nebude mu umožněna – musí počkat až na třetí a další kolo.
  • Jednotná přijímací zkouška (JPZ) se bude konat výhradně na některých ze škol, na které se přihlásíte. Školy pro konání JPZ budou určeny systémem a uchazeč se o nich dozví z pozvánek, které rozešlou ředitelé škol.
  • Prospěch ze ZŠ bude pro SŠ volitelným kritériem pro přijetí.
  • Žák má možnost vzdát se práva na přijetí a hlásit se do dalších kol přijímacího řízení.
  • Přijímání je na základě získaných bodů.
  • Odvolání proti nepřijetí se formálně zachová, ale předpokládá se minimální využití (odvolat se bude možné v případě pochybení v řízení).
  • Pravidla pro 2. kolo přijímacího řízení obdobná jako pro 1. kolo.
  • Od třetího kola (včetně) dále bude přijímací řízení v gesci SŠ, jako doposud

Stránky MŠMT - ZDE
MŠMT - Informační web -  ZDE

Termíny přijímacích zkoušek:

Platné termíny jednotné přijímací zkoušky stanovené MŠMT:

• I. kolo - 4leté obory
    12. 04. 2024 – 1. řádný termín