eTwinning - společenství evropských škol

Aktivita eTwinning podporuje spolupráci evropských škol postavenou na používání informačních a komunikačních technologií (ICT).

Účastníkům nabízí zázemí, nástroje a služby, díky kterým je  spolupráce v rámci jakéhokoli předmětu jednodušší. Hlavním místem pro setkávání a spolupráci je eTwinningový portál, který existuje ve 25 jazykových verzích.

 

Žáci 9. ročníku ve školním roce 2013/2014  pracovali  na projektu Ich und meine Schule. Partnerskou školou se stala Základní škola Bzince pod Javorinou ze Slovenska. Společným jazykem pro komunikaci je němčina. Cílem projektu bylo představit svoje školy, třídy a vzdělávací systémy obou států. Žáci se navzájem poznají a vyzkouší svoje komunikační schopnosti v cizím jazyce. Očekávaným výsledkem je vytvoření prezentace v Power Pointu a krátkého fotopříběhu.

Ve školním roce 2014/2015 pracují žáci na projektu Postakarten Austausch, partnerské školy jsou dvě: Gowidlino Polsko a řecká škola Řecko. Žáci 9. ročníku si německy popisují místo bydliště, vyměňují pohlednice a foto z místa školy, vytváří prezentace. Komunikačním jazykem je němčina.

Přidáno 31. 7. 2018, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10