Ovoce do škol a Mléko do škol

Ovoce do škol

Ovoce do škol je projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

Cílovou skupinou projektu jsou žáci prvních až pátých ročníků základních škol, kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy. Žáci 1. stupně v naší škole dostávají ovoce nebo zeleninu každou středu.

Mléko do škol… aneb nabídněte dětem tolik potřebné mléčné výrobky

Mléko do škol je projekt uskutečněn pod záštitou a s finanční podporou Evropské unie a České republiky, kdy hlavním cílem projektu je podpořit spotřebu mléka a mléčných výrobků u dětí a dospívající mládeže. Garantem projektu v ČR je Státní zemědělský a intervenčí fond (SZIF)

Naše škola se zapojila do tohoto projektu a žáci mají možnost obdržet jeden dotovaný mléčný produkt v každém vyučovacím dni.

Přidáno 31. 7. 2018, autor: J4W Admin