Podpora manuální zručnosti žáků ZŠ

Přestože škola neuspěla v projektu Podpora regionů vypracovaného pro Nadaci ČEZ, nápad obnovení školní dílny v naší škole se podařilo přivést do úspěšného konce.

Úpravou prostor stávající malé dílny a skladu na školní dílnu mohla škola zařadit do školního vzdělávacího programu od školního roku 2014/2015 předmět Práce s technickými materiály. Poděkování patří několika sponzorům, především podniku GEAM Dolní Rožínka  za nakoupení základního ručního nářadí do dílny a Městysu Strážek.

Přínos pro výuku:

• výuka bude realizována častěji formou činnostního učení
  • pro žáky, kteří se tolik neprosadí v předmětech teoretického zaměření, budou dílny příležitostí, jak dosáhnout úspěchu
  • zkvalitníme přípravu k volbě povolání a žáci budou více motivování ke studiu technicky zaměřených oborů a řemeslu

Dílna bude využita v dalších výchovných předmětech a při pořádání tvořivých dílen pro veřejnost.

Přidáno 31. 7. 2018, autor: J4W Admin