Přírodní zahrada

V březnu 2014 vypsal Kraj Vysočina grantový program na podporu environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty s názvem Životní prostředí 2014.

Cíle programu byly realizovat aktivity environmentálního vzdělávání v různých oblastech – např. odpady, ovzduší, lesní pedagogika, přírodní zahrady. Poněvadž naše škola již delší dobu uvažuje o realizaci prvků přírodní zahrady, sepsali jsme po dohodě se zřizovatelem – Městysem Strážek žádost o poskytnutí grantu k tomuto účelu.

Ve výběrovém zřízení jsme uspěli a škola získala dotaci ve výši 33 920 Kč na realizaci akce „Přírodní zahrada“ tj. 80 % z celkových nákladů na akci. Zbylých 20 % ve výši 8 480 Kč bude uhrazeno z provozních prostředků poskytovaných škole zřizovatelem. Projekt bude ukončen certifikací zahrady ve spolupráci s certifikačním orgánem Chaloupky o.p.s. a musí být zrealizován nejpozději do 30. 9. 2015.

Přidáno 31. 7. 2018, autor: J4W Admin