Exkurze - čistička odpadních vod, vodárna ve Strážku

4.5.2021 jsme společně s dětmi navštívili areál čističky odpadních vod ve Strážku. Stručný a výstižný výklad nám podal pan Šabata. Děti si mohly vše prohlédnout a zeptat se na cokoliv, co je zajímalo. Panu Šabatovi moc děkujeme.

Pak jsme si prohlédli procházkou okolí čističky a plánovali další vycházku - tentokrát k místní vodárně.

Cestu k místní vodárně jsme pojali jako dopolední turistický výlet pro všechny děti ze školky. První zastávka byla na louce nad Strážkem, kde jsme si s dětmi udělali piknik. Po svačince jsme se vydali dál na cestu, kterou nám zpestřil vojenský vrtulník, který nám několikrát přeletěl nad hlavami. U vodárny jsme si opět odpočinuli a protože čas rychle utíkal - vydali jsme se na cestu zpátky. I když cesta byla dlouhá, i nejmenší děti ji zvládly bez problémů.

exkurze - čistička odpadních vod