Celá čísla-chobotnice

matematika, 7. ročník
Celá čísla-chobotnice

V 7. třídě v matematice probíráme početní výkony s celými čísly. Pro procvičení látky a zpestření hodin měli žáci doplnit do jednotlivých kroužků chapadel chobotnice výsledky početních operací naznačených na spojnici jednotlivých kroužků. Samostatná práce se žákům líbila, bavila je. Znovu jsme si k tomu zopakovali stavbu těla chobotnice a její zařazení do systému živočichů. Tři žáci ze třídy zvládli úkol bez chyby. S těmi, kdo udělal chybu, jsme výsledky rozebrali. Aktivitu je možné obměnit použitím různých druhů čísel nebo jako soutěž v rychlosti počítání.   

Zobrazení: Alba | Podle data

Celá čísla-chobotnice


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10