1. září v první třídě

V základní škole ve Strážku se posadilo do školních lavic dvanáct prvňáčků.
1. září v první třídě

1. 9. 2021 Slavnostní zahájení v 1. třídě  https://youtu.be/3ebDqShBBoE

I přes počáteční obavy z epidemiologické situace se slavnostní přivítání prvňáčků uskutečnilo i za přítomnosti rodičů. Zahájení proběhlo v 9:00. Předtím se děti s pomocí rodičů otestovaly, aby mohly poprvé ve svých lavicích usednout bez respirátorů. Po přivítání paní učitelkou Kateřinou Ondřejkovou se ujala slova paní ředitelka Mgr. Anna Knoflíčková a poté pan starosta Vlastimil Tvarůžek. Popřáli dětem nejenom úspěchy, ale ať se jim ve škole líbí a najdou si spoustu kamarádů. Poté se děti posadily kolem ostrova na koberci, vyzkoušely si správně volat písmeno O a na ostrově našly spoustu věcí a zvířat, které na toto písmeno začínají. Poté si vybarvily svoji sovičku, která bude viset na stromě v 1. soví třídě. Na závěr děti obdržely pamětní placku, knihu a spoustu dárků. Také na rodiče nebylo zapomenuto, maminkám děti předaly květinu a od pana starosty obdrželi obálku s finančním příspěvkem. Celou událost zachytil pan Kodras na fotografiích. Děkujeme Spolku rodičů za finanční podporu na nákup dárků (knížek a květin). Věříme, že budou děti na svůj první den ve škole rádi vzpomínat.

Ať se daří!                                                                                                                                                            Mgr. Kateřina Ondřejková

Slavnostní zahájení 1. třída