Čistá Vysočina

V termínu od 16.-18. dubna proběhla na naší škole akce Čistá Vysočina. Jde o celostátní akci spojenou s jarním úklidem přírody.
Čistá Vysočina

Do sběru odpadků se zapojili žáci MŠ, 1. a 2. stupně školy. Sběr odpadků se uskutečnil především v okolí silnic směrem k Jemnici, Mitrovu, na Strážnici a na veřejném prostranství ve Strážku-v okolí obchodu, sportovního hřiště, dětského hřiště, v okolí školy. Každá třída obdržela pytle na odpad (průhledné na plasty a černé na ostatní komunální odpad) a reflexní vesty. Sebrané odpadky na nahlášených úsecích odvezla obec, ve spolupráci s Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny. Na 2. stupni byla tato akce spojená s výrobou papírových kontejnerů na třídění papíru a plastů.

Kromě vybraného odpadu, jsme si všichni uvědomili, jak se k přírodě chováme a co v ní po nás zůstává a že sběrem odpadu vytváříme z Vysočiny lepší místo pro život.

Mgr. Eva Kolářová

Přidáno 23. 4. 2024, autor: Ilona Pličková