Krajské kolo soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině

Téměř sedmdesátka dětí ze základních škol z celé Vysočiny si v pátek 12. 5. 2023 v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě otestovala své znalosti z oblasti zemědělství a lesnictví.
Krajské kolo soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině
Na letošní ročník odjeli naši školu reprezentovat dva žáci z 8. třídy, Daniela Antonyová a Vít Pečinka, kteří se pokusili vyřešit třicet zapeklitých otázek.

Kromě vědomostního testu si soutěžící mohli vyzkoušet své znalosti z oblasti zemědělství a lesnictví v doprovodné soutěži, kterou si pro ně připravili žáci České zemědělské akademie v Humpolci. Na jednotlivých stanovištích poznávali například rostliny, vyzkoušeli si dojení a určovali stopy zvěře nebo různé druhy ptačích vajec. Velkou výzvou byl úkol pojmenovat staré zemědělské nástroje a nářadí a určit, k jakému účelu sloužily.

I když se naši žáci nedostali mezi nejlepší dvacítku, rozšířili si díky této možnosti své obzory a dozvěděli se opět mnoho zajímavých informací.

Ivana Havránková

Přidáno 16. 5. 2023, autor: Ilona Pličková