Exkurze druhého stupně do VIDA! science centra

V pondělí 16. května se žáci druhého stupně naší základní školy vydali za poznáním do Brněnského zábavního centra VIDA!
Exkurze druhého stupně do VIDA! science centra

Jedná se o vědecký park pro popularizaci a podporu vědy, která se zaměřuje na čtyři oblasti – planeta, civilizace, člověk a mikrosvět.

Na žáky čekalo velké množství všelijakých zajímavých i zábavných exponátů, kterých se žáci museli dotýkat a zkoušet si je „na vlastní kůži“. Díky nim se žáci dozvěděli principy různých vynálezů, jak funguje svět kolem nás, a jak funguje naše tělo. V muzeu žáci strávili necelé tři hodiny a každá třída měla také zajištěnou interaktivní přednášku od místních lektorů - šestý a sedmý ročník na téma magnetismus; osmý a devátý ročník na téma luminiscence.

Všichni zúčastnění si tuto exkurzi za poznáním patřičně užili.

Bořek Buršík

VIDA