Za poznáním do Brna

Konec školního roku se rychle blíží, a proto jsme se rozhodli doplnit vzdělávání ve školních lavicích cestou za poznáním. 22. května se celý první stupeň tedy vypravil na exkurze do Brna.
Za poznáním do Brna

Žáci první a druhé třídy navštívili muzeum Anthropos, ve kterém obdivovali nebývalé množství nálezů z nejranějších období lidských dějin.

Žáci čtvrté a páté třídy se se svými učitelkami na dvě hodiny zastavili na výstavě a v zábavně vzdělávacím parku Space Mission na brněnském výstavišti. Díky moderním technologiím byli vtaženi do vesmírných dobrodružství, prohlédli si originální artefakty z NASA, doplněné projekcemi i virtuální realitou. Pro žáky byla součástí expozice i „Dětská stezka“, která shrnovala téma každé galerie do krátkého výkladu doplněného veselým úkolem. Žáci se tak hravou formou dozvěděli důležité informace o letech do vesmíru. Ve velkém Space campu si na leteckém trenažéru mnozí vyzkoušeli, jak probíhá výcvik pilotů a astronautů. V zábavné herně si zaskotačili na různých atrakcích pro děti.

Dále se všechny třídy přemístily do centra Brna a postupně navštívily motýlí dům Papilonii, kde obdivovali nejkrásnější tropické motýly, kteří poletovali v jejich bezprostřední blízkosti, usedali na jejich oblečení. Někteří žáci k nim však přistupovali s respektem a trošku se i báli.

Po občerstvení na Náměstí Svobody, kde mnozí využili lákavé nabídky restaurace McDonald´s, jsme přešli k Janáčkovu divadlu, kde na nás čekal náš autobus a vydali jsme se na cestu domů. Poděkování patří všem paním učitelkám a asistentkám prvního stupně, které se podílely na organizaci tohoto pěkného zážitku pro žáky.

Mgr. Jaroslava Zelinková

Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze Brno 1. stupeň


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10