Den s handicapovanými dětmi ze spolku Úsměváčci v ZŠ Strážek

Úterý 18.2.2020 byl den jako každý jiný. Ale naše žáky tento den velice obohatil. Naši školu navštívil spolek Úsměváčci, který sdružuje děti a rodiče handicapovaných, ale i zdravých dětí.
Den s handicapovanými dětmi ze spolku Úsměváčci v ZŠ Strážek

S předsedkyní spolku Soňou Dudkovou si všichni žáci mohli vyzkoušet prakticky, jak se těmto lidem žije. Zkusili si, jak by se najedli, oblékli jednou rukou, přemísťovali se jako nevidomí, ale také si sedli na invalidní vozík a zkusili si jaké to je se na něm pohybovat.

Soňa Dudková k nám dorazila s několika hosty s různými handicapy a jejich maminkami. Přijely děti s autismem, mozkovou obrnou, jedno z nich upoutané na vozíku, downovým syndromem a genetickou vadou. Naši žáci byli mile překvapeni, že se děti snažily komunikovat. Dokonce jim ukázaly svoje dovednosti, tanec, zpěv, hru na klavír a malbu. Dokazovaly, že se od našich žáků až tolik neliší a mají stejné potřeby jako všichni ostatní.

Další část dne jsme strávili besedou. Žáci zde měli možnost zeptat se na to, co je zajímá. Některé otázky byly velmi osobní, ale na vše dostali svoji odpověď.

Za základní školu Strážek bych chtěla moc poděkovat, že si spolek Úsměváčci udělal čas, přijel s námi strávit den, který nám do našich životů vnesl světlo. Připomněli nám všichni i rodiče handicapovaných dětí, jak moc jsou silní. A že život a zdraví je to nejcennější, co máme.

 

Za ZŠ Strážek Jitka Exlová asistent pedagoga

Zobrazení: Alba | Podle data

Usměnáčci


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10