Den stromů

Den stromů se v Česku připomíná od roku 2000, ovšem jeho historie sahá daleko a jeho tradice pochází ze státu Nebraska v USA. Datum oslav Dne stromů není ve světě jednotný, u nás je to 20. říjen.
Den stromů

V letošním školním roce jsme se zaměřili na recitaci básní v mateřské školce a na 1. stupni, doplněnou pohybovými aktivitami a písněmi. Na druhém stupni ZŠ jsme si vyzkoušeli tvorbu jednoduchých básní s tématikou stromy. V průběhu měsíce října jsme se učili básně, žáci druhého stupně tvořili básně a 20. října jsme uspořádali třídní kola, ze kterých vzešli nejlepší recitátoři a „básníci“. Ti se celé škole představili na společné prezentaci 23. října. Každá třída za svoje úsilí obdržela pamětní list.

I když tuto soutěž vyhlásila naše škola i pro okolní školy, podpořila nás pouze jedna mateřská škola z okolí.

Děkuji všem třídám i jejich pedagogům za podporu této akce.

Mgr. Jaroslava Zelinková

Zobrazení: Alba | Podle data

Den stromů


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10