První rok projektu IKAP II v základní škole

Základní škola ve Strážku je jednou ze 32 škol Kraje Vysočina partnerem projektu Implementace Krajského akčního plánu Kraje Vysočina II – Učíme se ze života pro život 2. Realizace projektu je od 15. 2. 2021 do 30. 11. 2023

Video k projektu  zde

Do projektu se zapojilo 7 aktivních učitelů 2. stupně ZŠ:

Mgr. Markéta Joklová

Bc. Bořek Buršík

Mgr. Ilona Pličková

Mgr. Anna Knoflíčková

Mgr. Zora Prokopová

Mgr. Eva Kolářová

Mgr. Zdeněk Pokorný

Za výukovou činnost a zapojení do projektu si zaslouží pochvalu. Na stránce PROJEKTY  jsou uvedeny zakoupené pomůcky a ukázky z výuky http://www.zs-msstrazek.cz/ikap-ii-ucime-se-ze-zivota-pro-zivot-2/

Ve spolupráci se školním průvodcem řízení změny vybírali aktivní učitelé vhodné výukové materiály z portfolia, ověřili je přímo ve výuce s žáky a zpracovávali následnou reflexi z jejich využití v rámci běžné výuky (popř. formou výukového bloku či projektového dne). Kromě posílení spolupráce mezi školami si projekt zvýšil otevřenost školy vůči rodičům (např. zveřejňováním záznamů z výuky) a zavedl prvky autoevaluace školy, posílil tak na školách vědomí vlastní odpovědnosti za vzdělávání a zvýšil motivaci škol obstát před vlastními žáky i rodiči.

Do procesu zavádění změn na škole směrem k aktivizující výuce a podpoře přenosu kompetencí byly zapojeny ředitelka školy a průvodce řízení změny paní učitelka Pličková. Jejich zapojení mělo podobu řízení projektu a pravidelného setkávání na principu komunit vzájemného učení, tedy výměny zkušeností a sdílení příkladů dobré praxe.

Mgr. Anna Knoflíčková

Přidáno 27. 7. 2022, autor: Anna Knoflíčková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10