Noc s Andersenem

V rámci projektu „Bystřicko čte dětem“ se dne 12. 4. 2024 v ZŠ Strážek konalo přespávání ve škole s názvem Noc s Andersenem.
Noc s Andersenem

Dětí se sešlo celkem 40 od 1.- 4. ročníku. Akci jsme zahájili v 17:00 společným opékáním buřtů a rozdělením do týmů. Následně děti čekala stezka po škole, kde měly splnit 7 úkolů v různých třídách a za každé úspěšné splnění úkolu obdržely kousek klíče. Jeden z úkolů byl v knihovně, kde měla připravenou pohádku Ošklivé káčátko paní knihovnice Zdeňka Obrová. Poté musely děti odpovídat na otázky o pohádce. Akce se také zúčastnila spisovatelka Zdeňka Šiborová, která dětem četla ze své knihy Prasátko Štětinka. Dalším úkolem bylo psaní brkem a inkoustem nebo výroba záložky do knihy. Po splnění všech úkolů jsme společně odemkli poslední místnost, kam se za námi přišel podívat „duch“ H. CH. Andersena (p. Koza). Dětem vyprávěl o svém životě, pohádkách a odpovídal na zvídavé dotazy.

Po zabydlení a ubytování ve třídách následoval volný program, který si každá třída zařídila s třídní učitelkou po svém. Také se mohly podívat do noční knihovny a poslechnout si pohádku na gramofonu. V nočních hodinách se ti nejodvážnější vydali na venkovní stezku odvahy. Někteří ji absolvovali sami, ti, co měli větší strach, šli po skupinkách. Po klidné noci nás ráno čekala rozcvička a hromadná snídaně. Pochutnali jsme si na výborných buchtách, které nám napekly maminky, za což jim děkujeme.

Mgr. Kateřina Ondřejková

Zobrazení: Alba | Podle data

Noc s Andersenem


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10