Den mazlíčků na naší škole

Dne 25. června se na naší škole konal Den mazlíčků, který přinesl mnoho radosti a zábavy.
Den mazlíčků na naší škole
Děti si do školy donesly své domácí mazlíčky, a tak jsme měli možnost vidět různá zvířátka jako králíka, zakrslého králíka, morčata, želvy, špačka, andulku a dokonce i psa, kterého na chvíli přivedl jeden tatínek.

Den začal tím, že děti o svých mazlíčcích vyprávěly. Podělily se o zajímavé příběhy a informace o tom, jak se o své zvířecí kamarády starají. Poté následovala část, kdy děti své mazlíčky popisovaly a kreslily. Tato aktivita rozvíjela jejich schopnost pozorování a umělecké dovednosti.

V hudební výchově jsme se zaměřili na písničky o zvířatech, což vytvořilo veselou a uvolněnou atmosféru. Děti si s nadšením zazpívaly a rytmicky doprovázely známé melodie.

V hodině anglického jazyka jsme využili příležitost k obohacení slovní zásoby. Překládali jsme neznámá slovíčka spojená s domácími mazlíčky, což pomohlo dětem lépe porozumět a používat angličtinu v praktických situacích.

Den mazlíčků byl pro děti nejen zábavný, ale také velmi poučný. Naučily se více o zodpovědnosti a péči o živé tvory a prohloubily si své dovednosti v různých předmětech. Těšíme se na další podobné akce, které obohatí školní život našich žáků.

Mgr. Klára Uchytilová

Den mazlíčků