Bystřicko čte dětem – aneb čtení u nás v ZŠ a MŠ Strážek

Již tradiční projekt mikroregionu Bystřicko se na naší MŠ a ZŠ uskutečnil ve dvou dnech. Čtení bylo připraveno pro všechny děti, od nejmenších až po ty nejstarší.
Bystřicko čte dětem – aneb čtení u nás v ZŠ a MŠ Strážek

Dne 13. října přijal pozvání známý loutkař Jan Hrubec se svým loutkovým divadlem. Pro děti z mateřského školy, 1. a 2. třídu po čtení z knihy Čáp Čenda sehrál pohádku O princezně na hrášku.

O týden později v pátek 21. října se uskutečnili čtení dvě. Do školy zavítal autor a ilustrátor Jan Opatřil. Nejen že žije v Jimramově, ale jeho knihy jsou  autentické i tím, že do příběhů otiskuje místa z naší krásné Vysočiny. Autor je také vášnivý rybář, a tak si veškeré ilustrace v knihách sám vytvořil.

Mladší děti z 3. - 5. ročníku čekala ukázka z knihy Kapřík Metlík – nový domov, která má ještě dalších šest volných pokračování. Děti si po besedě mohly zakoupit knihu, placku či záložku s hlavním hrdinou Kapříkem Metlíkem.

Záznam z besedy naleznete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=stzoNPtHSe4&t=1509s

Žáky 6. - 9. ročníku čekalo temné čtení z autorovi sbírky, a to Dan Angus – hororové povídky. Autor dětem přiblížil práci spisovatele a jeho vášeň ke psaní, jak se k ní dostal již na základní škole a čím jsou jeho příběhy inspirované.  Na konci besedy probíhala diskuze a otázky od posluchačů.

Záznam z besedy si můžete pustit v odkaze:

https://www.youtube.com/watch?v=qMr9nkVEtAA&t=261s

                                                                   Mgr. Kateřina Ondřejková

Zobrazení: Alba | Podle data

Bystřicko čte dětem 2022


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10