Výukový program na EKO farmě Zašovice

Program je součástí projektu Skutečně zdravá škola.
Výukový program na EKO farmě Zašovice

Ve čtvrtek 30.9. jsme pod záštitou projektu Skutečně zdravá škola (SZŠ) navštívili farmu v Zašovicích s výukovými programy pro 2. a 3. třídu – Hry našich prababiček a pro 4. a 5. třídu program Cesta k vlně.  Po příjezdu na farmu se děti rozdělily na dvě skupiny. Děti z 2. a 3.třídy si šly vyzkoušet práci se dřevem, řezaly pilou a štípaly dříví sekyrkou. Pak si zkusily hry našich předků – lezly po stromě, chodily na chůdách a lyžovaly na dřevěných „dvojlyžích“. V závěru programu se seznámily s domácími zvířaty, které byly na farmě, zjistily, jak se o ně musí lidé starat, zopakovaly si zvířecí rodiny a nakonec si mohly pohladit krávy, prase, kozu a psa.

         Děti ze 4. a 5. třídy šly nejdříve za zvířaty, pak se seznámily s vlnou a jejím zpracováním a nakonec si „vpichováním“ vyrobily vlněný obrázek.

Děkujeme Spolku rodičů za příspěvek na dopravu do Zašovic a koordinátorce SZŠ paní Kotoučkové za oraganizaci programu.

Jana Konečná

Zobrazení: Alba | Podle data

farma Zašovice


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10