Výlet MŠ do ekologického centra

V pátek dne 25.3.2022 děti z mateřské školy navštívily v rámci ekologického projektu „Mrkvička“ ekologické centrum Ostrůvek Velké Meziříčí.
Výlet MŠ do ekologického centra

Programu „Probouzení přírody“ se účastnila třída Soviček. Děti se od lektorek dozvěděly spoustu zajímavých informací o jarní přírodě a mláďatech, kde děti měly možnost prozkoumat vývoj jedince od vajíčka po kuřátko. Zároveň jsme měli možnost pozorovat, nakrmit a pochovat si čerstvě narozená kuřátka. Dále jsme zkoumali různé tvary a velikosti vajec, které jsme nakonec přiřadili k jednotlivým živočichům.

Ve druhé části programu jsme se s paní lektorkou vydali na zahradu, kde měl každý za úkol najít v daném prostředí něco hnědého, zeleného a kvetoucího, děti byly velice vnímavé a našly spoustu věcí. Kromě zraku a hmatu jsme zapojili i smysly jako je čich a chuť – ochutnávka rukoly. Měli jsme možnost prozkoumat několik rostlinek včetně jejich kořenů. Na závěr programu si každý zasel semínka karafiátu a měsíčku, a přivezl si je zpět do mateřské školy, aby mohly pozorovat jejich růst.

Učitelky mateřské školy

Zobrazení: Alba | Podle data

Výlet MŠ do ekologického centra


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10