Poutní výlet - Polička

Dne 26.5.2022 uspořádal pan učitel náboženství Tomáš Mahel a náš pan farář Mgr. Michael Macek, výlet do města Poličky.
Poutní výlet - Polička

Autobus byl plně obsazený a všichni jsme se těšili.Po příjezdu na místo jsme se vydali do kostela Sv. Jakuba na mši svatou. Tu odsloužil náš pan farář. Následovala prohlídka s výkladem v muzeu deskových her a pexesa. Paní průvodkyně nás poté odvedla po 200 schodech na věž již zmíněného kostela. Při výšlapu nám povídala o historii města a kostela. Nahoře ve věži nám ukázala místnost, ve které se narodil a žil jeden z našich nejznámějších hudebních skladatelů, pan Bohuslav Martinů.  Byl to takový malý pokojíček, ve kterém s ním žili společně jeho rodiče a sourozenci. V místní restauraci jsme s chutí snědli řízek s bramborami. Další naší zastávkou byly Toulovcovy maštale. Příjemnou procházkou jsme došli k pískovcovým útvarům, kde jsme obdivovali krásy přírody.

Při zpáteční cestě jsme si zazpívali a s příslibem dalšího výletu jsme se rozloučili.

Děkujeme panu učiteli Tomáši Mahlovi a panu faráři Mackovi, že pro nás uspořádali pěkný výlet.

Terezie Pečinková

žákyně 7. třídy

Zobrazení: Alba | Podle data

Poutní výlet


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10