Mikulášská nadílka v ZŠ a MŠ

Den nám všem začal jako obvykle o půl osmé, první vyučovací hodinou, ve které jsme se však neučily ale my čtyři žáci z 9. ročníku a dva žáci z 8. ročníku jsme se oblékali a chystali na letošní Mikulášskou nadílku.
Mikulášská nadílka v ZŠ a MŠ

V osm hodin jsme vyšli směrem k 2. a 3. třídě. Zde se nás děti skoro ani nebály a všichni, i když někteří až na poslední chvíli, si na nějakou tu básničku vzpomněli a nikoho jsme si s sebou odnášet nemuseli. Nikdo z nás neměl žádné strašidelné masky, a proto jsme mohli všichni i za našimi prvňáčky. Po společném zpěvu krásně připravené písničky, jsme našim statečným prvňáčkům pomalovali tvářičky nějakými těmi srdíčky. Ve 4. a 5. třídě se děti už skoro nebály a hříšníkům, kteří si nepřipravili básničku na odčinění svých hříchů, kterých bylo oproti první třídě znatelně více, byl od Mikuláše udělen příklad, který byl přiměřen jejich znalostem.

Po návštěvě 1. stupně jsme se vydali do mateřské školy, kde byli snad nejhodnější. Šli jsme za nimi Všichni, děti se ze začátku trochu bály, ale nakonec si většina také nechala na tvářičky namalovat nějaké to srdíčko, na rozloučenou nám ještě krásně zatančili a zazpívali. Poté jsme se vydali do 8. ročníku, kde byla naše návštěva už jenom potěšením a krátkým odreagováním od učiva. V 6. a 7. ročníku nadílka proběhla velmi rychle a to i přesto, že jim Mikuláš dával místo básniček příklady, vyjmenovaná slova nebo například kliky.

Poté jsme si ve zbytku 4. vyučovací hodiny odpočinuli a radostně jsme se vrhli do zbytku vyučovacích hodin. Celý tento den jsme si díky našemu skvělému kolektivu náležitě užili.

Zobrazení: Alba | Podle data

Mikulášská nadílka v ZŠ a MŠ


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10