Letos poprvé v soutěži Zemědělství a lesnictví na Vysočině

Žáci 7. a 8. ročníku se v pátek 22. 3. 2019 zúčastnili školního kola soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině, která byla pořádána pod záštitou hejtmana našeho kraje MUDr. Jiřího Běhounka.
Letos poprvé v soutěži Zemědělství a lesnictví na Vysočině

Cílem soutěže bylo zvýšit povědomí žáků základních škol o zemědělství a lesnictví v Kraji Vysočina a také v nich podnítit zájem o studium zemědělských oborů. Žáci testovali a porovnávali své vědomosti z dané oblasti v celkem 25 otázkách. Po vyhodnocení byli nominováni dva nejlepší řešitelé – Miloš Fic a Anna Hatláková, oba dva žáci 7. třídy - do druhého kola soutěže, které proběhlo 3. 5. 2019 na Krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě.

Zde se sešlo celkem 68 žáků z 34 základních škol a víceletých gymnázií Kraje Vysočina. 3. ročník této soutěže se skládal ze dvou částí – teoretické a praktické. V teoretické části obsadili naši žáci 30. a 44. místo. Velmi dobře se jim vedlo v praktické části, kde získali 8. a 10. místo. Domů odjeli z celou řadou drobných dárků, ze kterých měli opravdickou radost a samozřejmě si odvezli i něco k zakousnutí.

Soutěže jsme se jako škola zúčastnili letos poprvé a měla jsem radost z rozhodnutí obou soutěžících, že to příští rok zkusíme znovu. Velké poděkování jim patří za čas, který soutěži věnovali.

Mgr. Jaroslava Zelinková

Přidáno 24. 5. 2019, autor: Ilona Pličková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10