Bystřicko čte dětem 2019

Čtení ve škole ve Strážku
Bystřicko čte dětem 2019

Ve středu 13. března 2019 zavítal do ZŠ a MŠ Strážek v rámci čtenářské kampaně Česko čte dětem známý český výtvarník Pavel Čech. Držitel mnoha prestižních ocenění, včetně ceny Magnesia Litera, se nejdříve věnoval žákům prvního stupně, pro které měl připravený workshop. Žáci zde za pomoci své fantazie řešili zapeklitý úkol, od čeho by mohl být velký starý klíč, který můžeme nalézt v jedné z mnoha kouzelných knih tohoto malíře. Krátce po poledni došlo také na žáky druhého stupně, kteří se společně s přítomnými zástupci z řad veřejnosti například dozvěděli, kolik malířské práce je třeba pro tvorbu krátké animace. Vše vyvrcholilo poutavou besedou, která se i díky aktivitě žáků protáhla až do odpoledních hodin. Nejen ti, co vydrželi až do konce, si ze setkání s tímto výjimečným člověkem odnesli překrásný zážitek.  

                                                                                                             Zdeněk Pokorný

Zobrazení: Alba | Podle data


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10