Podzim na Pernštejně

Projektové vyučování, pro žáky "výlet", na kterém se žáci učili například o tom, jak se cestuje veřejnou dopravou, učili se o historii hradu Pernštejn a dozvěděli se mnoho zajímavého o regionu, ve kterém žijeme.
Podzim na Pernštejně

Začal podzim a žáci I. stupně základní školy jej přivítali 25. září „výletem“ na hrad Pernštejn. Vyrazili jsme ráno hromadnou dopravou. Autobusem do Rožné a odtud vlakem do Nedvědice. Pro mladší žáky to byl velký zážitek. Počasí se netvářilo příliš příznivě, ale nikoho to neodradilo. Z nádraží v Nedvědici jsme se vydali po červené naučné stezce k hradu. Prošli jsme po Brněnské cestě, kolem Mansberského potoka přes Panskou louku, prošli dubovou alejí kolem kamenného mostu, pokochali se vyhlídkou na hrad, prošli se po krytém dřevěném mostě ke studánce Korejtko a kolem Haslingerova kříže po Pivovarské cestě s výhledem na opravované zahrady, již trochu omoklí, dorazili na první nádvoří hradu. Zde jsme se posilnili a zamířili vzhůru na páté nádvoří, kde začínala prohlídka hradu. Slečna průvodkyně byla příjemná, milá a mladá a výklad uzpůsobila věku žáků. Někteří se i zapojili a nebáli se zeptat, když je něco zajímalo. Celá prohlídka pak byla obohacena výstavou květin, které dotvářely interiéry hradu. Vzpomínkou na tento výlet pak pro některé žáky budou zakoupené suvenýry. Zpáteční cesta pak vedla kolem tisu na nádraží a odtud zpět do Rožné, kde byl i čas na „honěnou“, než jsme autobusem odjeli zpět do Strážku. Žáci byli spokojení, plní zážitků a nyní budou poznatky, které získali, využívat i ve vyučování. Poděkování patří i Spolku rodičů, který žákům uhradil vstupné na hrad (110,- Kč).                                       

                                                                                   Ivana Červinková

Zobrazení: Alba | Podle data

Podzim na Pernštejně


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10