Školní výlet šesťáků

Dne 16. 6. jsme byli na školním výletě v Brně. Dopoledne jsme strávili na výstavě Tutanchamon na Výstavišti Brno.
Školní výlet šesťáků
Žáci v první části expozice používali reproduktor s tlačítky, kterými si přepínali poslech jednotlivých úseků. Zhlédli jsme film o objevení Tutanchamonovy hrobky archeologem Carterem. V druhé části si žáci prohlíželi nástěnné malby a zlatem zdobené předměty ve skleněných vitrínách. Na závěr si zkusili jízdu modelem auta s 3D brýlemi. Přesunuli jsme se krátkou vycházkou po centru města do OC Velký Špalíček, kde jsme se naobědvali, nakoupili si zásoby na 140 min. trvající film Jurský svět. Po filmu jsme se přesunuli na hlavní nádraží, odkud jsme se vraceli domů. Výlet očima žáků: Při příjezdu jsme šli k budově Tutanchamonovy hrobky. Prohlídka trvala dvě až tři hodiny. Poté jsme šli ke Špalíčku, kde jsme se naobědvali. S paní učitelkou jsme pak byli ve městě, kde nám ukazovala památky. Po dokoukání filmu a zpáteční cestě na tramvaj nás zastihl déšť. Naštěstí jsme všechno pěkně stihli. Ve Vratislávce si nás vyzvedli rodiče. Celý den byla legrace a jsme rádi, že to s námi učitelky vydržely. Lucie Dvořáčková, žákyně 6. ročníku

Přidáno 27. 6. 2022, autor: Ilona Pličková

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10