Poznáváme okolní obce I

Letošní školní rok byl opět netradiční. Velká jeho část probíhala distanční formou, která omezila také životy třídních kolektivů. Společné akce se omezily na ty nejnutnější.
Poznáváme okolní obce I

Ale to nás nezastavilo a jakmile to aktuální situace umožnila, podnikli jsme školní výlet. Na tomto výletě jsme si zábavnou formou mohli ověřit znalosti ze školních předmětů jako je dějepis, fyzika, němčina, angličtina a přírodopis.

Náš výlet začal na Moravci, kde jsme splnili úkoly a poté jsme navštívili známý moravecký park. Z Moravce jsme se vydali autobusem do Bobrové, kde se k nám připojila paní Stará, maminka naší spolužačky Jany. Společně s ní jsme si prošli křížovou cestu zakončenou výstupem na kopec zvaný Kalvárie. Poté jsme se vydali lesem po červené turistické značce. Najednou se nám značky ztratily a my jsme se objevili na samém konci lesa. A tak jsme se vrátili a podařilo se nám najít správnou cestu. Došli jsme ke kameni jménem Gohial, ke kterému se váže pověst o kameníkovi, kterého tento kámen zavalil. Poté jsme pokračovali v cestě, ale náhle se objevila překážka a to řeka Bobrůvka. Spolužačka Jana pro nás měla překvapení. Její táta nás přes tuto řeku převezl ve lžíci bagru. Po tomto skvělém zážitku jsme se odebrali na návštěvu ke Starým.  Zde jsme se mazlili s jelenem Kryštofem a psem Maxem, kterého si oblíbila paní učitelka Pličková. Paní Stará pro nás měla připravené občerstvení a po něm jsme se vydali na Balónový zámek v Radešíně, kde jsme se seznámili s historií balónového létání. Zašli jsme i do Balónového hotelu, kde jsme se naobědvali. Poté jsme se autobusem vydali na zpáteční cestu domů.

Janě a její rodině děkujeme, neboť výlet jsme si užili i díky nim s plným nasazením a s pocitem jedinečnosti.

žákyně 7. ročníku

 

 

 

Zobrazení: Alba | Podle data

Poznáváme okolní obce I


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10