Škola se zapojí do aktivity Bystřicko čte dětem

Žákům základní školy ve vyučování povídal nejen o knihách pan Josef Beneš z Věchnova.
Škola se zapojí do aktivity Bystřicko čte dětem

Ve spolupráci s Bystřicko čte dětem se na naší škole ZŠ a MŠ Strážek 4.10.2021 konala beseda s autorem knihy „Meďan a Koumen na planetě pupkáčů“ Josefem Benešem. Čtení se uskutečnilo pro žáky 1. stupně a byli rozděleni do dvou skupin 1. 2. a 3. ročník,  4. a 5. ročník. Pan Beneš dětem přiblížil, jak taková kniha vzniká od počátku až po hotový výrobek. Ukázal dětem originální ilustrace z knihy od paní Petry Tatíčkové i nesvázané archy přímo z tiskařského stroje.

Následovalo autorské čtení - ochutnávka z kapitoly, kdy se kamarádi Meďan a Koumen teleportují na záhadnou planetu a objeví létajícího ještěra. Nakonec se uskutečnila autogramiáda s věnováním do knih, které si děti zakoupily. Byly k prodeji i kvalitní ovocné čaje, na kterých jsou zobrazení hrdinové z knihy.

Kateřina Ondřejková

Zobrazení: Alba | Podle data

Bystřicko čte dětem


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10