Projektové vyučování: Mimořádné události

V pondělí dne 15. 11. 2021 naši školu v rámci projektového vyučování navštívil pplk. Mgr. P. Jokl z Policie ČR, který nám představil aktuální bezpečnostní hrozby a výzvy se vztahem k terorismu a extremismu a k ochraně měkkých cílů.
Projektové vyučování: Mimořádné události

Žáci měli možnost zhlédnout průběh cvičení IZS zaměřeného na mimořádnou situaci. Následně mohli vidět pachatele reálných útoků, kteří sdíleli svoje činy na sociálních sítích. Žáci byli seznámeni i s rizikem zneužívání tísňových linek IZS (150 – Hasičský záchranný sbor ČR, 155 – Zdravotnická záchranná služba, 158 – Policie ČR) a s trestně právními důsledky tohoto jednání. Tato aktivita, která může oznamovateli přijít jako zábavná, ale ve výsledku způsobí blokování sil a prostředků zainteresovaných složek, kdy tyto složky nemohou být využity k řešení reálných a akutních situací. Mimo to se jedná i o finanční ztráty při prověřování těchto oznámení.

Žáci ocenili možnost informací z reálného prostředí bezpečnostních složek. Uvědomili si nutnost dodržování nastaveného bezpečnostního režimu, jako je omezení vstupu pro osoby, které nemají možnost oprávněného pohybu v budově.  Dodržování bezpečnostních opatření není věcí jen žáků, ale především zaměstnanců školy. Žáci musí být seznámeni s řádem daného objektu a je nutné nastavení důvěry vůči zaměstnancům školy s tím, že se vždy mohou obrátit na ně, pokud se setkali s nějakou mimořádnou událostí. Chyba jednotlivce s ohledem na dodržování nastavených opatření by mohla způsobit nedozírné škody, tak jak jsme se již přesvědčili z jiných událostí v minulosti.

Během programu byl vytvořen prostor pro vznášení dotazů, kdy formou brainstormingu žáci reagovali na témata, která je zajímala a se kterými jsou v kontaktu jak v rámci médií, tak i celkového společenského dění.

M. Joklová

Zobrazení: Alba | Podle data

mimořádné situace


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10