Auschwitz – místo prosycené lidskou bolestí, utrpením a krutostí

Ve čtvrtek 23. 5. 2019 se devět žáků II. stupně naší základní školy v doprovodu 2 pedagogů zúčastnili zájezdu do Polska, kde navštívili koncentrační tábory Auschwitz I. u městečka Osvětim a Auschwitz II. (Birkenau).
Auschwitz – místo prosycené lidskou bolestí, utrpením a krutostí

Dalším bodem programu byla návštěva královské katedrály na wawelském návrší v Krakově a procházka Krakovem směrem k centrálnímu náměstí.

Odjezd ze Strážku se uskutečnil v brzkých ranních hodinách. Organizátorem zájezdu byla ZŠ TGM z Bystřice nad Pernštejnem, jejichž žáci se společně s těmi našimi zájezdu účastnili.

I přestože nám počasí příliš nepřálo a deště bylo víc než dost, zážitky z této cesty byly hluboké. Každý z nás si z návštěvy koncentračního tábora přivezl domů určitě spoustu myšlenek, otázek a pro nás nepochopitelných a těžko uvěřitelných věcí, o nichž jsme se v Auschwitzu dozvěděli. Je těžko uvěřitelné, že to, co jsme zde viděli a slyšeli, se opravdu stalo. Díky paní průvodkyni, která byla naprosto skvělá, jsme se dozvěděli mnoho zajímavých a poutavých informací.

Krakov nás přivítal silným deštěm, ale to nám nijak nevadilo, poněvadž hlavním programem byla prohlídka královské katedrály, kde jsme strávili většinu času. Když jsme se vydali do ulic Krakova, stále vydatně pršelo, a tak jsme „trochu“ zmokli, ale pěkný zážitek z Krakova nám déšť nezničil. Domů jsme se vrátili až v noci unavení, promoklí, ale plní neobyčejných dojmů a zážitků.

Mgr. Monika Šoustarová

Zobrazení: Alba | Podle data


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10