Exkurze do Kutné Hory

Dne 22. 5. 2024 se vydal 2. stupeň ZŠ Strážek na exkurzi do Kutné Hory. Zde navštívil Vlašský dvůr, Chrám sv. Barbory a muzeum umění.
Exkurze do Kutné Hory

Nejdříve žáky čekala prohlídka Vlašského dvora, staré části a nové části, neboli dnešní radnice. Následně se 2. stupeň rozdělil na skupiny podle zájmu. První skupina se vydala do Chrámu sv. Barbory, kde viděla zdobnou architekturu a také navštívila další patro s rozhlednou. Muzeum moderního umění, v němž probíhala výstava V. K. Nováka, Martiny Skaly a Jana a Evy Švankmajerových, navštívila druhá skupina. Třetí skupina se vydala do Muzea stříbra, kde se dozvěděla, jak se razí mince a prohlédla si podzemí. Výlet měl velmi pozitivní ohlas a žáci se těší na další.

Eliška Vališová, 7. ročník

Zobrazení: Alba | Podle data

Exkurze Kutná Hora


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10