Jak u žáků snížit napětí a přispívat k jejich pohodě?

Relaxace u dětí je důležitá z mnoha hledisek. Přináší pocit uvolnění, pohody a v důsledku toho i psychické zklidnění usměrňuje energii dětí. Zlepšuje schopnost učení a pozitivně ovlivňuje rozvoj osobnosti.
Jak u žáků snížit napětí a přispívat k jejich pohodě?
Ve Výchově ke zdraví, jejímž cílem je vytváření zdravého prostředí a výchova ke zdravým životním návykům, žáci měli možnost vyzkoušet různé relaxační pomůcky a techniky. Pro příklad lze uvést pranamatku, masážní míček, ježka či metodu hadrové panenky.
 
Na základě doprovodného textu bylo objasněno, o jakou relaxační pomůcku či techniku se jedná a jaké může mít žádoucí účinky. Žáci získali díky skupinové práci vědomosti a dovednosti názorně za pomoci manipulace.
 
"Relaxační hodina" se žákům líbila a sklidila pozitivní ohlasy.
 
 
Bc. Anna Matušková 
 
 

Zobrazení: Alba | Podle data

Relaxační techniky v 6. ročníku


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10