Lyžařský a snowboardový kurz

Žáci 2. stupně ZŠ Strážek se jako tradičně zúčastnili lyžařského a snowboardového výcviku, který se konal ve Skiareálu Hodonín u Kunštátu 4. - 10. ledna 2024.
Lyžařský a snowboardový kurz
Žáci byli rozděleni do skupin podle svých schopností a začali se učit novým dovednostem. Cílem bylo umožnit žákům rozvíjet svou koordinaci a rovnováhu na sněhu, vylepšit si techniku jízdy a rozšířit si znalosti o bezpečnosti na sjezdovkách.
 
Začátečníci se nejprve naučili správně se postavit na lyže a držet rovnováhu. Poté se věnovali jízdě v pluhu, kterou během celého týdne vylepšovali tak, aby na konci týdne zvládli sjet svah v paralelním postavení. Pokročilí žáci se věnovali vylepšování vlastní techniky a carvingovému oblouku. 
 
Nechyběli ani snowboardisté, kteří se první dny museli popasovat s pády a trpělivostí, ale už po pár dnech sjížděli svah jako opravdoví profíci. 
 
I když nám první dny sněhové podmínky a počasí nepřály, na konci kurzu nám už sněhová nadílka a sluníčko bylo odměnou. Všichni účastníci obdrželi zlatou sladkou medaili a diplom. 
 
Velké poděkování patří nejenom všem účastníkům kurzu, ale hlavně manželům Císařových (instruktorům lyžování a SNB). 
 
Mgr. Klára Uchytilová 
 

Zobrazení: Alba | Podle data

Lyžařský kurz


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10