Zemědělství a lesnictví - poznávací výlet

V letošním roce jsem měla tu možnost zúčastnit se soutěže "Zemědělství a lesnictví na Vysočině 2024" a nečekaně jsem se umístila na 9. místě. Díky tomu jsem vyhrála dvoudenní naučně poznávací výlet po Vysočině, který se konal ve dnech 24. - 25. května.
Zemědělství a lesnictví - poznávací výlet

První den našeho výletu jsem, společně s dalšími osmnácti žáky různých základních škol kraje Vysočina, navštívila několik farem v okolí Humpolce. Bylo zajímavé vidět, jak se na Vysočině pečuje o zemědělství a chov zvířat. Večer jsme se přemístili do samotného Humpolce, kde jsme strávili noc na školním statku.

Druhý den jsme pokračovali návštěvou včelařského skanzenu, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o včelařství a významu včel pro naši přírodu. Na závěr našeho výletu jsme měli možnost navštívit a prohlédnout si pivovar BERNARD, kde jsme se seznámili s procesem výroby piva a historií tohoto známého pivovaru.

Výlet byl zajímavý a poučný. Ráda bych poděkovala organizátorům za tuto příležitost a těším se na další podobné akce.

Šárka Pličková

žákyně 8. ročníku

Zobrazení: Alba | Podle data

Pobyt Humpolec


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10