Oteplení vytáhlo děti v pracovních činnostech na zahradu

V březnu psaly žákyně školy o setí semínek, nyní už mají radost z pěkných sazenic, chladné počasí však papriky, rajčata, celer nebo petunie stále nechává na oknech ve třídě. První práce na školní zahradě však už začaly.
Oteplení vytáhlo děti v pracovních činnostech na zahradu

Děti potřebují motivovat k pracovním činnostem. Snažíme se je vést k tomu, co mohou vlastníma rukama udělat proto, aby zahrada a prostředí kolem školy bylo pěkně upravené. Někdo by na úpravu zahrady pozval firmu, květiny koupil v květinářství, ale u nás to tak není. Zeleň a květiny jsme donesli z vlastní zahrádky, některé květiny jsme natrhali cestou do školy u řeky Bobrůvky a ve škole jsme společně aranžovali. Zdobili jsme květináče pro výzdobu u hlavního vchodu do základní školy. Žáci 5. ročníku připravili půdu na školním pozemku pro jarní výsadbu. O úpravu dřevin v okrasné části zahrady se postarali učitelé, ke stromům, keřům a květinám osadili kartičky s názvy. Zahrada tak slouží pro praktické poznávání a vyučování.

Anna Knoflíčková

Zobrazení: Alba | Podle data

Práce na zahradě


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10