Žákovský parlament v akci - příroda se probouzí

Žáci se snaží zlepšovat prostředí kolem své školy.
Žákovský parlament v akci -  příroda se probouzí

Milé děti, milí rodiče,

máme tu duben, běží den za dnem, ale děti už celé tři týdny nesedí ve svých školních lavicích. Také před budovou školy se během dne skoro nikdo nepohybuje. Je to zvláštní a nikdo by to ještě před měsícem neřekl. A tak když jsem tudy jeden šla do práce, tak jsem si vzpomněla, jestli se nám už zazelenaly sazenice keříků ptačího zobu, co na podzim sázeli členové žákovského parlamentu. Takže milí „Parlamenťáci", hurá, všech 10 keříčků má na větvičkách zelené lístky. Mám radost a tak se o ni chci podělit i s vámi ostatními a posílám aspoň fotky.

Těším se na velikonoční svátky, které budou letos taky jiné. Netradiční bonusový úkol jsem v týdnu zadala žákům do němčiny, přibližuje velikonoční zvyklosti v některých zemích. Zkuste s nimi na přiložené fotce hledat, kam jsem žákům schovala tři velikonoční symboly na zahradě u školy.

5. 4. 2020        Mějte se co nejlépe a snad brzy na viděnou.         vaše paní ředitelka  

Žáci základní školy ve Strážku nenechali svůj nápad jen na papíře. Nebojí se diskutovat, vyjednávat a společně řešit, co by mohli svým přičiněním ve škole nebo v obci změnit. A je tu výsledek.

Žáky trápilo, že před školou chybí část živého plotu nad tarasem u autobusové zastávky. Děti tudy také někdy seskočily z tarasu přímo na zastávku. Často říkaly: „Tady jednou někdo přijde k úrazu. Co můžeme udělat?“ Během října paní ředitelka dětem zajistila sazenice ptačího zobu, pan starosta se postaral o navezení zeminy. Několik žáků se domluvilo a 24. října sazenice zasázeli. Teď musí pamatovat na dostatečnou zálivku, aby se na jaře keře zazelenaly.

Anna Knoflíčková, vedoucí žákovského parlamentu

 

Zobrazení: Alba | Podle data

Žákovský parlament v akci


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10