Den stromů na naší škole

Den stromů připadá v České republice na 20. říjen. U nás v základní škole ve Strážku jsme si ho samozřejmě chtěli připomenout. Tohoto nelehkého úkolu jsme se zhostili my, žáci z 8. a 9. ročníku. Ozářil nás skvělý nápad rozdělit tuto oslavu na dvě části.
Den stromů na naší škole

První část se konala 23. října, byla to přednáška pana ing. Dušana Vomely o kůrovci a škodách po něm. Bohužel se týkala pouze žáků od 4. po 9. ročník, ale zato byla poučná a rozhodně se nedá ani srovnávat s jinými přednáškami, při kterých je většinou těžké neusnout. Tato přednáška byla přímo v lese a názorná ukázka kůrovce např. z náhodně sebrané ležící kůry byla opravdu zajímavá.

Druhá část se konala 25. října a ta už byla určena pro celou školu. Po 4. vyučovací hodině jsme si šli odpočinout od učiva a zábavnou formou her a soutěží jsme si Den stromů připomněli.

Podle mého názoru jsme si všichni tento den krásně užily a mile nás překvapilo, když se děti nadšeně ptaly, jestli se tato akce bude konat i příští rok.

Jana Dolíhalová, 9.r.

Zobrazení: Alba | Podle data

Den stromů


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Logo Strážek
Kraj Vysočina
Partneři školy
IKAP II
Partner #1
ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem
Partner #2
Partner #3
Partner #4
Partner #5
Partner #6
Partner #7
Partner #8
Partner #9
Partner #10